• Akce
 • Affiche40x60_RMCH2019.indd

  Ze sedmi evropských měst se sjedou počátkem února posádky klasických soutěžních vozů do Monte Carla, aby si po 22. užily atmosféru zlatých časů v nejpopulárnější soutěži světa Rallye Monte Carlo.

 • chevy810

  Rally of the Incas, kterou pořádá Endurance Rally Association a trvala 27 dní, vyhrála americká posádka téměř 80 let starého Chevroletu. Náročný jihoamerický maraton se odehrál na trati 9981 km a vedl úžasnou krajinou z Buenos Aires přes Chile do peruánské Limy.

 • coastal810

  Některé věci vypadají divně, ale mají smysl. K nim patří i okružní jízda Velkou Británií, kterou pořádá britský E-Type klub s cílem podpořit léčbu rakoviny prostaty. Přidávají se i známé osobnosti, např. konstruktér Ross Brawn nebo bývalý pilot F1 Martin Brundle.

 • cvut_1

  Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického opět vymyslela lahůdku pro obdivovatele krásných starých vozidel a připravila tématickou expozici v podobě 22 automobilů, které vystavila na dvoře své budovy v Konviktské ulici v Praze.

 • lamborghini-miura-14268-1

  V rámci oslav 50. výročí představení mýtického modelu Lamborghini Miura se asi dvacítka těchto vozidel vydala na spanilou jízdu po Itálii, vedena policejním Huracanem. Na startu nesměl chybět Stefano Domenicali, generální ředitel Automobili Lamborghini.

 • image

  Na květen připravilo mladoboleslavské Muzeum Škoda další sérii zajímavých přednášek na témata spjatá s historií značky. Přednášky získaly v uplynulých letech velkou oblibu, chystá se jich zatím pět.

 • Barc

  Masters Historic Racing je sériál závodů pro historické závodní, sportovní a cestovní automobily. Pět z nich se pojede v USA, deset v Evropě. Loni jste je mohli vidět i v Brně, letos musíte do zahraničí.

 • Maserati Monaco

  Německý závodník Frank Stippler řídí Maserati 250F "Piccolo" z roku 1958 při cestě k druhému místu v závodě historických závodních vozů do roku 1961 při Velké ceně Monaka historiků 2014. To je jízda! – video

 • Jaguar XJR-9 v závodě 1000 km Spa v roce 1988

  Goodwood, to je pro motoristy hlavně Festival rychlosti na konci června, pro nás klasiky spíš ještě Revival meeting v září. Ale je tu ještě jedna akce, v Británii hodně populární: Goodwood Members' Meeting, neboli setkání členů klubu. V březnu se bude konat již 73. ročník a bude rovněž lákavý.

 • Pamětní deska na domě č. 440 v Turnově

  Ve čtvrtek 22. května byla v Turnově na rodném domě Jiřího Kristiána Lobkowicze slavnostně odhalena pamětní deska. Při té příležitosti proběhlo setkání a sportovní jízda vozů Bugatti a dvousedadlových sportovních a závodních automobilů z třicátých let.

 • 917_810

  Peter Auto je známý organizátor velkých závodů historiků, od roku 2009 pořádá také jihofrancouzskou obdobu závodu Le Mans Classic, na mýtickém okruhu Paula Ricarda v Le Castellet se jezdí Dix Mille Tours (10 000 otáček).

 • Porth14

  Příznivci obrazů malíře Václava Zapadlíka se po delší době dočkali ucelené výstavy mistrových děl. Po dobu téměř čtyř neděl jsou po celém světě obdivované obrazy automobilových veteránů k vidění v Galerii Portheimka na pražském Smíchově, nedaleko Maestrova bydliště.

 • 63Silverstone810

  Letos uplyne 50 let od doby, kdy získal Skot Jim Clark svůj první titul mistra světa formule 1. Britové si to připomenou mimo jiné na akci Silverstone Classic o víkendu 26. až 28. července.

 • RoyalBentley_1

  Jedinečná příležitost prohlédnout si zblízka královský Bentley se naskytne v zahradách Buckinghamského paláce během Korunovačních slavností, které se budou v Londýně konat 11. až 14. července a jejichž součástí bude i výstava sbírky vozů Bentley.

 • Wolfgang Porsche a Matthias Müller při zahájení výstavy

  Muzeum Porsche ve Stuttgartu oslavuje 50. výročí typu 911 jednou z nejobsáhlejších speciálních výstav od svého otevření, výstavou s jednoznačným názvem “50 let 911” a bude otevřena až do konce září. Slavnostně ji otevřel Wolfgang Porsche.

 • Retro-2014

  Ještě nezačaly ani letní prázdniny a my tu máme pozvánku na příští Retromobile. V únoru 2014 se bude konat už 39. ročník této stále větší a populárnější pařížské akce. Od prvního vydání v roce 1976 se tento veletrh věnuje sběratelským automobilům.

 • rrbmw-02

  Pokud jde o vlastnické vztahy, patří britské rodinné stříbro, automobilka Rolls-Royce, Němcům, a tak nesmí překvapit, že výstava ke 150. výročí narození Sira Fredericka Henryho Royce se odehrává v Německu, konkrétně v mnichovském muzeu BMW.

 • cm1BBF1710

  Classic Show Brno 2013 se poprvé představila v impozantních kulisách Wannieck Gallery v objektu 150 let staré strojírny a nabídla během víkendu nebývale kvalitní kombinaci přehlídky historických vozidel, prezentace klubů a renovátorských dílen i výrobců příslušenství.

 • logo810

  V bývalé tovární hale v centru města Brna se odehraje 15.–17. března třetí ročník výstavy a veletrhu historických vozidel Classic Show. První dva ročníky v letech 2010 a 2011 byly organizovány jako doprovodný program Autosalonu na brněnském výstavišti.

 • BocaRaton810

  V únoru se bude konat na trávnících Boca Raton Resort & Clubu na Floridě sedmý ročník soutěže elegance s účastí kolem dvou set nejparádnějších automobilů z celé Ameriky s důrazem na značky Rolls-Royce a Bentley. A právě u těchto dvou značek drží Bonhams aukční rekordy.

 • all810

  Mille Miglia – Passion and Rivalry, neboli Mille Miglia – vášeň a řevnivost, tak se jmenuje výstava závodních vozů ve stuttgartském Mercedes-Benz Museu, která potrvá až do Tří králů 2013. Vystaveno je devět vozů, Mercedes a jeho italští rivalové.

 • stutz_810

  Na dostihovém závodišti San Isidro v argentinském Buenos Aires se konal 12. ročník Autoclásica, což je největší festival klasických automobilů v celé Jižní Americe. Na akci oslavil své 90. narozeniny Froilan Gonzales, nejstarší žijící vítěz GP formule 1.

 • sergio_pininfarina_810 copy

  V Museo Ferrari v Maranellu bude v sobotu 27. října otevřena výstava zaměřená na vozy Ferrari vytvořené designérem Sergiem Pininfarinou, který zemřel letos 2. července. Návštěvníci muzea shlédnou nejkrásnější Ferrari vytvořená slavným karosářským studiem z Turína za posledních 60 let.

 • Podium 2011: Clark, Collins, Haquin, Hampe, Foray, Bachelet

  Na závodním okruhu Nevers Magny-Cours se o víkendu 20.-21. října odehraje letošní vydání vytrvalostního revivalu Bol d'Or Classic. Vrcholem víkendu bude vlastní závod Bol d'Or Classic, který bude sestávat ze dvou dvouhodinových jízd.

 • Damon Hill BRM

  V menší obci Bourne v hrabství Lincoln se konala 7. října slavnost k 50. výročí světového titulu z formule 1 –  BRM Celebration Day. Bourne je sídlem značky BRM. Do ulic městečka vyjela řada slavných vozů především z 60. let a za volantem mistrovského BRM P578 se objevil syn šampiona Damon Hill, sám také mistr světa F1.

 • Kling810

  Závod, který se jezdil jen pět let na počátku 50. let, se stačil stát legendou, dal jméno modelům Porsche a proslavil i českého závodníka Jaroslava Juhana. Devatenáctého října odstartuje v mexickém Veracruz již 25. ročník revivalu.

 • Der W 125 mit Jochen Mass zurück am Großglockner

  Krásnou krajinou nahoru na Grossglockner se občas vydávají veteráni s motocykly, ale závodní automobily tady nestartovaly od roku 1939, kdy se zde v režii nacistů jela Velká kopcová cena Německa (Großen Bergpreis von Deutschland). Tehdy tu dominovaly Mercedesy, letos se sem 19. září vrátily.

 • baudin810-93

  Korsická rallye vždy patřila mezi náročné i prestižní automobilové soutěže a těšila se i obrovskému zájmu diváků. Podobně je tomu i nyní, kdy se zde jezdí veteránské revivaly Tour de Corse Historique (TDCH), letos už 12. ročník. Kromě pravidelnosti se jede i ostře.

 • ferrari_rek810

  Tak se to povedlo: v britském Silverstone se podařilo shromáždit téměř tisíc majitelů vozů Ferrari a dokonce je nacpat najednou na závodní okruh dlouhý 5901 m. Na čele procesí se ploužil tovární pilot formule 1 Felipe Massa ve voze Ferrari 458 Spider.

 • 3v1

  Možná Tomáš Strnad, možná někdo jiný z Czech Classic Cars Clubu se někdy v roce 2008 zasnil a pak ho napadlo, co si takhle rychle a bezpečně zajezdit?! A jako ideální místo zvolili rallyekrosovou a motokárovou dráhu v Sosnové u České Lípy. A tak z toho snění vzniklo Sosnění v Sosnové. Sosnění jarní a Sosnění podzimní.