Akce

Classic Show prospělo komorní prostředí

Classic Show Brno 2013 se poprvé představila v impozantních kulisách Wannieck Gallery v objektu 150 let staré strojírny a nabídla během víkendu nebývale kvalitní kombinaci přehlídky historických vozidel, prezentace klubů a renovátorských dílen i výrobců příslušenství.

V sobotu byla na programu také aukce, v níž se dražila historická vozidla a různé sběratelské a motoristické předměty. Úhledně rozvržené stánky zde měla významná česká muzea včetně olomoucké Veteran Areny nebo zlínského Muzea Aloise Samohýla, veteránské kluby nebo vyhlášené renovátorské firmy jako Fošum Cars, AutoService a Truhlářství Jiřího Hemzala či Autoservisu Vojtěcha Dymáčka. Svůj stánek zde měli i pořadatelé významné soutěže elegance Chateau Loučeň.

Pořadatelé z Atelieru Kupka připravili bohatý doprovodný program, takže bylo vhodné přijít do galerie každý den, což ovšem bylo časově i finančně náročné… Popovídat si na Classic Show přišli nejen dva prezidenti veteránských federací a asociací, ale také bývaí závodníci.
Ostravský veteran klub vystavil vzduchem chlazený Franklin Runabout z roku 1910 i jedinečný Talbot Lago T120 z roku 1935, zřejmě jeden ze tří dochovaných vozů tohoto typu. Návštěvníci si mohli prohlédnout i vozy Bugatti a dokonce si i vybrat a koupit klasický automobil. Zájmu se těšily i motocykly Jawa v různých licenčních formách z různých konců světa nebo sbírka Nortonů. Na venkovní ploše byla k vidění přehlídka traktorů Zetor, dva bílé Rollsy a autobus RTO. Všechno potěšilo.

Příjemným doplňkem byla výstava výtvarníků „na balkoně“ strojírny, kde byla i malá kavárnička. Veterány tradičně doplňovaly přehlídky dámských klobouků Dantes a tentokrát i krejčovský salon první republiky.
Pokud pořadatel dodrží dvouletý cyklus, jak vyhrožuje, bude to skoro škoda.

text a foto: Classic Motor – Petr Hájek