Akce

Limuzínu britské královny bude možné si zblízka prohlédnout

Jedinečná příležitost prohlédnout si zblízka královský Bentley se naskytne v zahradách Buckinghamského paláce během Korunovačních slavností, které se budou v Londýně konat 11. až 14. července a jejichž součástí bude i výstava sbírky vozů Bentley.

Návštěvníci Korunovačních slavností se mohou těšit na vzácnou příležitost vidět jeden z nejznámějších a nejelegantnějších automobilů na světě, státní limuzínu, která vozí Její Veličenstvo britskou královnu. Tento unikátní Bentley, představený královně v roce 2002 u příležitosti 50. výročí jejího nástupu na trůn, bude středobodem sbírky Bentley na výstavce v zahradách Buckinghamského paláce po celou dobu oslav.
„I když je státní limuzína známa milionům lidí na celém světě, při Korunovačních slavnostech budou mít čas chodit kolem auta a dostat se k němu blíž než je obvykle možné. Její Veličenstvo laskavě dalo auto k dispozici pro tuto příležitost, „říká Richard Charlesworth, ředitel Royal a VIP vztahů firmy Bentley.

Každý, kdo na voze pracoval, je zde podepsán

Designéři, inženýři a řemeslníci firmy Bentley začali ve spolupráci s několika předními britskými automobilovými odborníky pracovat na „Projektu Diamant“ v roce 2000 s jasným cílem vytvořit opravdu elegantní vůz vhodný pro každou příležitosti královniných cest.
Státní limuzína je navržena tak, aby co nejvíce příznivců mělo možnost vidět královnu, Bentley tedy vytvořil jakýsi „panoramatické skleník“ a vozidlo  je také mnohem vyšší než jakékoli jiné auto (což je vidět na fotografii, kde vedle vozu stojí standardně vysoký muž). Poloha zadního sedadla byla určena s pomocí modelky stejně vysoké jako královna. Dveře jsou zavěšeny vzadu a otevírají se na 90 stupňů, takže Její Veličenstvo může v podstatě vyjít z auta ven.
Kromě představení státní limuzíny budou řemeslníci firmy Bentley předvádět některé své dovednosti, které uplatňují na každém voze, který opouští továrnu  v Crewe. „Dílna pod širým nebem“ předvede hostům koordinaci zručnosti a smyslu pro detail, potřebného k výrobě luxusních modelů Bentley. Například bude ukázáno, jak se obšívá volant nebo jak se používají dřevěné dýhy.

Classic Motor, foto Bentley