Akce

964 Ferrari na okruhu v Silverstone

Tak se to povedlo: v britském Silverstone se podařilo shromáždit téměř tisíc majitelů vozů Ferrari a dokonce je nacpat najednou na závodní okruh dlouhý 5901 m. Na čele procesí se ploužil tovární pilot formule 1 Felipe Massa ve voze Ferrari 458 Spider.

Na okruhu Silverstone se konaly 16. září Ferrari Racing Days a při té příležitosti vyhlásily kluby majitelů Ferrari North Europe a Ferrari Owners Club GB pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů v počtu vozů Ferrari v konvoji. Tajným cílem bylo shromáždit tisíc aut. Akce sloužila i charitativním účelům, každý účastnil zaplatil na dobročinnost pět liber.

Již v roce 2007 se na tomto okruhu konal podobný pokus, tehdy se sjelo na akci Ferrari UK 385 Ferrari a byl to rekord. Překonali ho ovšem Japonci, když o rok později shromáždil Ferrari Club Japan 490 vozů Ferrari. Ten se nyní podařilo jasně zlomit, když komisaři napočítali na výjezdu z dráhy 964 aut s emblémem Ferrari. Číslo mohlo být ještě větší, ale sedmi vozům došlo při pomalém kroužení po dráze palivo…

text: Classic Motor, foto: D.R.