Akce

Deset závodů v Evropě, které byste měli letos vidět

Masters Historic Racing je sériál závodů pro historické závodní, sportovní a cestovní automobily. Pět z nich se pojede v USA, deset v Evropě. Loni jste je mohli vidět i v Brně, letos musíte do zahraničí.

Nabité startovní pole formulí loni v Barceloně

Sezonu zahájí Masters Raceday v britském Snettertonu na konci března, v dubnu je v Barceloně na programu Espiritu de Montjuic, neboli Duch parku Montjuic, v němž se jezdila i formule 1, v květnu se pojede Masters Festival na úžasném okruhu Brands Hatch a v červnu se sjedou ti nejrychlejší veteráni v italské Monze na podniku Coppa Intereuropa.
V červenci se v rozpětí tří týdnů bude závodit na britských okruzích Donington a Silverstone, srpen přinese tradiční německou Oldtimer GP na Nürburgringu a Historic GP na rovněž historickém nizozemském okruhu Zandvoort- V září se jede šestihodinovka v belgickém Spa a seriál uzavře v říjnu mítink na zdánlivě jednoduchém francouzském okruhu Dijon-Prenois.

Sportovní a GT vozy

Cestovní vozy v Brands Hatch

Na většině těchto akcí se očekává bohaté startovní pole nejen s vozy třílitrové formule 1, ale i se sportovními prototypy a GT vozy a s cestovními automobily nejen do roku 1966, ale i ze 70. a 80. let. A samozřejmě se představí i Gentleman Drivers. Jednotlivé akce najdete v našem Kalendáři.

Classic Motor