• Život s klasikou
 • s800_2_810

  Jsou to takové paradoxy – britské zastoupení Hondy si muselo koupit tenhle roztomilý kabriolet, aby mohlo při příštím Festivalu rychlosti v Goodwoodu oslavit 50 let od prodeje první dvoustopé Hondy ve Velké Británii. Pohledná Honda S800 si podmanila sportovní řidiče v Evropě svým vysokootáčkovým motorem.

 • ryktrir810

  Po tři letní měsíce se konala v pražském Veletržním paláci Národní galerie výstava o životě a tvorbě malíře a grafika Zdenka Rykra, který je známý zejména svými návrhy obalů na čokolády Orion, ale vytvořil i plakáty pro automobilky Škoda a Horch či pro rafinerie petroleje.

 • image

  Od 2. do 28. dubna 2016 se v pražské galerii Mánes na Masarykově nábřeží koná výstava s názvem Benzínové opojení. Prezentuje 95 velkoformátových reprodukcí obrazů Maestra Václava Zapadlíka, pět skutečných automobilových veteránů, archiválie ze světa veteránů a života umělce a jeho návrhy poštovních známek pro Českou poštu.

 • image

  McIntosh jsou nejen počítače Apple, ale také špičková audiotechnika. V roce 2012 představil americký výrobce reproduktorů, zesilovačů a přehrávačů autoradio MX406 vhodné i do klasických automobilů. Dnes ho ovšem už mezi nabídkou firmy hledáte marně.

 • image

  Od roku 2010, kdy si koupil tento Ford GT 40, je s ním Gavin Henderson pravidelným účastníkem zářijového Revivalu v Goodwoodu. Je to trochu paradox, protože tenhle Ford ve své době nikdy nezávodil. V roce 1966 byl v Le Mans jen jako záložní vozidlo. Ale možná i proto je tenhle GT 40 nejpůvodnější a nejzachovalejší kousek ze všech.

 • Tatra603_1

  Zlínskému (tehdy gottwaldovskému) studiu Krátkého filmu Praha se v roce 1962 podařilo natočit velice působivý snímek, ukazující přednosti špičkového československého automobilu Tatra 603. Je k vidění na youtube.

 • Picture 8

  Od 19. listopadu do 23. prosince hostí Fine Art Society na New Bond Street v Londýně výstavu Angely Palmerové, inspirovanou automobilovou Formulí 1. Palmerová představuje tento vzrušující a nebezpečný sport ze zcela nové perspektivy.

 • ferrari-autre-11116-2

  Zajímavá espézetka neboli registrační značka motorového vozidla se u nás nedá oficiálně koupit, ale pokud máte ty správné konexe, můžete získat tzv. kmotrovskou espézetku se zajímvým koncovým čtyřčíslím. Ve světě je tomu ale jinak.

 • winspitfire

  Je to snem chlapců (a jistě i některých dívek) všech věkových kategorií – dostat se do vzduchu v nádherné stíhačce Supermarine Spitfire poháněné motorem V12 Merlin. Nyní je možnost se legendární stíhačkou z druhé světové války skutečně proletět.

 • 456206-original1-lomed

  Auto v proměnách času, tak se jmenuje výstava obrazů a plastik, kterou můžete až do 4. ledna navštívit v pražském Muzeu Kampa. Z plakátů se nejvíc hlásí Andy Warhol a jeho obraz Daimler Motorkutsche, bohužel je to ale i jediné Warholovo dílo na výstavě.

 • Letem810

  Na pultech knižních éšopů se objevila knížka, která možná nezaujme svým názvem, nicméně pokud vás velikost knihy a obrázky na deskách zlákají k prolistování (to ovšem jde jen v kamenné prodejně), tak zjistíte, že bez této knížky nemůžete žít a musíte ji mít v knihovně.

 • 810_P1

  V kardiochirurgii patří Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. ke světové špičce, se svým týmem provedl již přes 200 transplantací srdce a tisíce dalších operací srdce. Ví se o něm, že rád běhá maratony nebo jezdí na kole. Už daleko méně je o něm známo, že sbírá veterány.

 • ecce810

  Výstava Ecce Homo je dosud největší retrospektivní přehlídkou výtvarného díla malíře, kreslíře, kostýmního výtvarníka a designéra Theodora Pištěka. Uspořádala ji Národní galerie k mistrovým 80. narozeninám v září loňského roku a výstava končí v neděli 20. ledna. Poslední možnost pokochat se díly s automobilovou tématikou.

 • Bentley Continental GT USB 8GB£35

  Jste fanda tradiční britské značky, ale ještě jste se nerozhodl, který model si pořídit? Nevadí, můžete si zatím opatřit alespoň klíčky od svého budoucího vozu. A za pár šupů. Pokud se domníváte, že vám klíčky k ničemu nebudou, když nemáte auto, jste na omylu. Ten dálkový ovladač v sobě skrývá flashku.

 • 50_bond

  Sběratelé, kteří mají v oblibě Jamese Bonda, budou mít 5. října příležitost získat zajímavé upomínkové předměty z natáčení filmů o Bondovi. Mohou to být třeba plavky Daniela Craiga z filmu Casino Royale, ale také černé kupé Aston Martin DBS model 2008 z filmu Quantum of Solace, protože Christie’s hlásí dražbu s názvem 50 let Jamese Bonda.

 • Louis_Vuitton_Trunk_Auction_01pop

  V polovině září půjde do dražby u Bonhams kromě řady automobilů i několik zajímavých luxusních zavazadel pro automobilisty. K nejzajímavějším bude jistě patřit miniaturní "almara" v barvách a s monogramem Luise Vuittona.

 • chris_gilmour_cardboard_art_01

  Kdo byl alespoň jednou na pařížské výstavě Retromobile, jistě ho zaujaly různé umělecké předměty ztvárňující automobily. Často z drahých materiálů, dokonale opracovaných. Britskému sochaři Chrisi Gilmourovi stačí obyčejný karton.

 • Picture 2

  Když už má člověk ve sbírce pár pořádných klasiků na čtyřech kolech, mohl by se poohlédnout po něčem pěkném i ve vzduchu. S letadlem získáte mnohem silnější zážitky než s autem a finančně to není horší.

 • kolo McQueen Silver King

  Co všechno nenajdete ve spojení s legendárním hercem Stevem McQueenem! Nejsou to jen auta a motorky, ale i kola. Nečekaná kola. Tohle stoleté dráhové kolo, které se objevilo na aukci MidAmerica v Pebble Beach, pochází z McQueenovy sbírky.

 • Breitling_Transocean_Unitime_03pop

  Na veletrhu Baselworld představil Breitling svou nejnovější kreaci B05, cestovní hodinky s 24 časovými zónami. Časové pásmo, do kterého jste právě přiletěli, si jednoduše nastavíte otočením vnějšího mezikruží a můžete pak snadno odečítat jak místní čas, tak i ten, který je právě u vás doma.