Akce

Bol d’Or Classic 2012 se blíží

Na závodním okruhu Nevers Magny-Cours se o víkendu 20.-21. října odehraje letošní vydání vytrvalostního revivalu Bol d’Or Classic. Vrcholem víkendu bude vlastní závod Bol d’Or Classic, který bude sestávat ze dvou dvouhodinových jízd.

Podium 2011: Clark, Collins, Haquin, Hampe, Foray, Bachelet

To ale samozřejmě není vše. Na okruhu budou k vidění na výstavce i při ukázkových jízdách krásné klasické motocykly i ty tzv. neo-retro, převážně z let 1960 až 1990. Pořadatelem akce je vydavatelství Editions Lariviere, vydavající mj. čtrnáctideník (dlouhé desítky let to byl týdeník) Moto Revue, a tak se bude slavit i kulaté desetileté jubileum časopisu Moto Revue Classic. V plánu je rekonstruovat startovní rošt z Grand Prix, která se na této trati jela před 20 lety, měli by se zúčastnit francouzské hvězdy bratři Sarronové, Jean-François Baldé, Hubert Rigal a další.

Závodní Moto Guzzi uvidíte jen na závodech klasiků

Polokapotáže, světla jako tykadla, dvě péra... prostě klasik

 

Dvě dvouhodinové „ostré“ seance jsou určené pro mýtické motocykly z let 1984 až 1991: Honda RC30, Suzuki GSX-R, Ducati 851, Suzuki RG500, Kawasaki ZXR 750 Stinger aj. První dvouhodinová jízda odstartuje v sobotu v půl osmé večer, druhá v neděli v půl třetí odpoledne.
Vstupné na tři dny 20 eur, pouze neděle 12 eur, pro motocyklisty je k dispozici hlídané parkoviště zdarma.

text: Classic Motor, foto: Editions Lariviere, Mecamotors