Akce

Opět na přednášky do Muzea Škoda

Na květen připravilo mladoboleslavské Muzeum Škoda další sérii zajímavých přednášek na témata spjatá s historií značky. Přednášky získaly v uplynulých letech velkou oblibu, chystá se jich zatím pět.

image

Jarní pásmo přednášek startuje 29. dubna a automobilka Škoda si i jejich prostřednictvím připomene 120. výročí svého založení. Přednášky se konají vždy ve středu od 17:30 hodin v Muzeu Škoda, na třídě Václava Klementa v Mladé Boleslavi. Vstup je zdarma. Přednášky mají následující témata:

  1. dubna 2015

Superb – chlouba značky Škoda

Základní stavební kámen luxusu a elegance řady Superb byl položen před více než osmdesáti lety, o historii prestižních vozů Škoda Superb pohovoří publicista Jan Tuček.

  1. května 2015

Po stopách Gordon-Bennettova poháru

Motoristický publicista, majitel muzea a aktivní motocyklista Petr Hošťálek vtáhne návštěvníky do děje při vyprávění o své cestě s motocyklem L&K, která stejně jako před 110 lety vedla z Prahy do Vídně.

  1. května 2015

Letec Metoděj Vlach

Jeden ze zakladatelů mladoboleslavského Klubu přátel historického létání Vladimír Handlík odhalí dobrodružné počátky letectví na Mladoboleslavsku, na jejichž prahu stál Metoděj Vlach, motorář společnosti Laurin & Klement.

  1. května 2015

Rallye psaná okřídleným šípem

Celoživotní fanoušek automobilových soutěží, zejména Rallye Bohemia, Jaroslav Mansfeld připomene řadu pozoruhodných okamžiků mladoboleslavského motorsportu.

  1. května 2015

Voituretta nebyla první

Až na samý počátek automobilové historie v Mladé Boleslavi vezme posluchače erudovaný znalec Jan Králík, který pohovoří nejen o prvním dvoustopém vozidle značky Laurin & Klement.

Přednášky v moderním sále Škoda Muzea na třídě Václava Klementa začínají v uvedených termínech vždy v 17:30, vstup je pro veřejnost zdarma. Další neobyčejné příběhy připravuje muzeum na podzim.

Classic Motor