• Magazin
 • teaser-3888

  Až se na veteransalonu Rétromobile rozhoří aukce Artcurial, středem pozornosti budou dva vozy: závodní Bugatti 51 z roku 1931, s níž dojel o rok později Marcel Lehoux ve Velké ceně Monaka šestý, a výjimečná Alfa Romeo 8C 2900B Touring Berlinetta, která patří k nejvyhledávanějším předválečným automobilům.

 • poster

  V tzv. arizonském týdnu se v lednu konalo několik významných aukcí dražebních společností Bonhams, Gooding&Company, RM Sotheby’s, Russo and Steele i Barrett-Jackson. Všechny aukce se odehrály ve Phoenixu či v jeho předměstí Scottsdale.

 • Affiche-Retromobile-2019 (nahled)

  Na pařížském výstavišti na Porte de Versailles se v únoru odehraje již 44. ročník populárního a prestižního veletrhu automobilových a motocyklových veteránů a s nimi spojených sběratelských předmětů.

 • Affiche40x60_RMCH2019.indd

  Ze sedmi evropských měst se sjedou počátkem února posádky klasických soutěžních vozů do Monte Carla, aby si po 22. užily atmosféru zlatých časů v nejpopulárnější soutěži světa Rallye Monte Carlo.

 • artcurial810

  Během výstavy Retromobile v Paříži se tradičně konají i významné aukce sběratelských automobilů. Nejinak tomu bylo i letos a při dražbě pořádané aukční síní Artcurial padlo i několik cenových rekordů.

 • sunbeam1

  Uběhne už 90 let od okamžiku, kdy major Henry Segrave překonal v Daytona Beach na Floridě jako první rychlost 200 mil za hodinu, tedy 320 km/h. Sledovalo ho při tom přes 30 tisíc diváků.

 • chevy810

  Rally of the Incas, kterou pořádá Endurance Rally Association a trvala 27 dní, vyhrála americká posádka téměř 80 let starého Chevroletu. Náročný jihoamerický maraton se odehrál na trati 9981 km a vedl úžasnou krajinou z Buenos Aires přes Chile do peruánské Limy.

 • prednasky810

  V úterý 6. prosince se koná v mladoboleslavském Muzeu Škoda závěrečná přednáška cyklu Neobyčejných příběhů z historie automobilky, tentokrát s tématem rallye. Přednášky v Muzeu Škoda jsou bývají poutavé, jejich protagonisty jsou většinou zajímavé osobnosti.

 • s800_2_810

  Jsou to takové paradoxy – britské zastoupení Hondy si muselo koupit tenhle roztomilý kabriolet, aby mohlo při příštím Festivalu rychlosti v Goodwoodu oslavit 50 let od prodeje první dvoustopé Hondy ve Velké Británii. Pohledná Honda S800 si podmanila sportovní řidiče v Evropě svým vysokootáčkovým motorem.

 • ryktrir810

  Po tři letní měsíce se konala v pražském Veletržním paláci Národní galerie výstava o životě a tvorbě malíře a grafika Zdenka Rykra, který je známý zejména svými návrhy obalů na čokolády Orion, ale vytvořil i plakáty pro automobilky Škoda a Horch či pro rafinerie petroleje.

 • coastal810

  Některé věci vypadají divně, ale mají smysl. K nim patří i okružní jízda Velkou Británií, kterou pořádá britský E-Type klub s cílem podpořit léčbu rakoviny prostaty. Přidávají se i známé osobnosti, např. konstruktér Ross Brawn nebo bývalý pilot F1 Martin Brundle.

 • BristolBullet810

  Bristol je tradiční britská značka, již v 19. století začala vyrábět tramvaje, od roku 1910 letadla a po druhé světové válce i automobily. Jejich výroba ovšem skončila roku 2011 modelem Blenheim. Nyní se chce Bristol vrátit k automobilům kabrioletem Bullet, který poprvé ukázal v červnu na FoS v Goodwoodu.

 • alfa2.9_810

  RM Sotheby's vydraží v Kalifornii vzácnou Alfu Romeo 8C 2900B Lungo Touring Spider ze sbírky průmyslového návrháře Sama Manna a jeho ženy Emily. Modelu známého pod kratším názvem Alfa 2.9 se vyrobilo jen 32 kusů a z nich se dochoval jen tucet.

 • 268_1_810

  Ferrari 268 SP z roku 1962 s číslem podvozku 0798 dostalo jen pět sourozenců a tenhle kousek je jedním ze dvou, které byly při výrobě osazeny vidlicovým (90°) osmiválcem 2.6 litru se čtyřmi dvojitými Webery, sloužil továrně jako vývojový prototyp.

 • cobra4_810

  Koncem srpna bude v kalifornském Monterey dražit aukční síň RM Sotheby`s Shelby Cobru 260 s výrobním číslem CSX 2000. Je to první vyrobená Shelby Cobra, kterou od počátku vlastnil sám Carroll Shelby. Vůz do aukce nabídla společnost Carroll Hall Shelby Trust.

 • aston_10 810

  Stalo se tak při dražbě aukční síně Bonhams v rámci Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Vůz se sice nabízel v nálezovém zuboženém stavu včetně pavučin, jednalo se však o původní tovární prototyp DB2, který dojel v roce 1949 v Le Mans sedmý.

 • Sheenovy mistrovské stroje ve skladech Suzuki GB

  Z Austrálie, kde Barry Sheene žil, přicestovaly do Velké Británie motocykly, s nimiž získal Angličan tituly mistra světa pětistovek v letech 1976 a 1977. Hlavní akcí bude Barry Sheene festival na Oliverově hoře ve Scarborough o víkendu 23. a 24. července.

 • LeMans56_810

  V roce 1956 seděli při čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans za volantem Jaguaru D-Type střídavě Ninian Sanderson a Ron Flockhart a vyhráli před dvojicí Stirling Moss a Peter Collins v Astonu Martin a Olivierem Gendebienem s Mauricem Trintignantem na Ferrari.

 • bent810

  Druhého července se bude konat aukce veteránů v Blenheimu v britském Woodstocku a dražební síň Coys avizuje zajímavé automobily. Posuďte sami.

 • cvut_1

  Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického opět vymyslela lahůdku pro obdivovatele krásných starých vozidel a připravila tématickou expozici v podobě 22 automobilů, které vystavila na dvoře své budovy v Konviktské ulici v Praze.

 • Audi celebrates three major anniversaries at Goodwood

  Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu v jižní Anglii ve dnech 24. až 26. června oslaví Audi Tradition 80. výročí vítězství Bernda Rosemeyera v mistrovství Evropy Grand Prix, což byl jakýsi předchůdce dnešní formule 1. Rekonstruovaný Auto Union Typ C z roku 1936 nebude v Goodwoodu poprvé,

 • lamborghini-miura-14268-1

  V rámci oslav 50. výročí představení mýtického modelu Lamborghini Miura se asi dvacítka těchto vozidel vydala na spanilou jízdu po Itálii, vedena policejním Huracanem. Na startu nesměl chybět Stefano Domenicali, generální ředitel Automobili Lamborghini.

 • cm0616-243928_1

  Americká aukční síň Mecum, která víc než na kvalitu hledí na kvantitu, dražila v Chicagu 350 motocyklů. Mezi množstvím banalit se ovšem většinou najde i pár zajímavých kousků. Tentokrát to byla třeba tovární Yamaha pro americkou plochou dráhu (flat track), s níž závodili Kenny Roberts i Wayne Rainey.

 • Jawa 250 1957 cm0616-243676_1

  Když počátkem června dražila aukční síň Mecum v Chicagu 350 motocyklů, byly mezi nimi i motocykly československé produkce. Za ty peníze by je nejspíš koupil leckterý český fanoušek. Kdyby to ovšem nebylo až za Velkou louží…

 • AureliaSpider810

  I když se zdá být srpnový termín aukce v Pebble Beach ještě daleko, Gooding&Co už zná pár zajímavých automobilů, které se budou v Kalifornii dražit. Jednou z hvězd by mohla být třeba Lancia Aurelia B24S Spider America z roku 1955.

 • miura810

  Lamborghini sice pojem “supercar” nevynalezl, ale možná právě jeho kultovní Miura stála v roce  1966 u zrodu této kategorie. Už tehdy měla Miura všechny atributy dnešních supercars: silný motor před zadní nápravou, extrémně nízkou karosérii, kola v rozích a samozřejmě mimořádný design.

 • image

  Od 2. do 28. dubna 2016 se v pražské galerii Mánes na Masarykově nábřeží koná výstava s názvem Benzínové opojení. Prezentuje 95 velkoformátových reprodukcí obrazů Maestra Václava Zapadlíka, pět skutečných automobilových veteránů, archiválie ze světa veteránů a života umělce a jeho návrhy poštovních známek pro Českou poštu.

 • image

  Americký herec Steve McQueen je znám také jako zanícený automobilový a motocyklový závodník. Byl např. členem americké Stříbrné vázy na Šestidenní ve východoněmeckém Erfurtu v roce 1964. Byla to vůbec první účast Američanů na Šestidenní. 

 • Vzácný kabriolet Dawn z roku 1952

  Dvanáctého května oznámila společnost Rolls-Royce Motor Cars na světové konferenci svých prodejců v Los Angeles jméno svého příštího nového modelu. Přitažlivý kabriolet se bude jmenovat Rolls-Royce Dawn.

 • image

  McIntosh jsou nejen počítače Apple, ale také špičková audiotechnika. V roce 2012 představil americký výrobce reproduktorů, zesilovačů a přehrávačů autoradio MX406 vhodné i do klasických automobilů. Dnes ho ovšem už mezi nabídkou firmy hledáte marně.