Život s klasikou

Maestro vystavuje v Mánesu

Od 2. do 28. dubna 2016 se v pražské galerii Mánes na Masarykově nábřeží koná výstava s názvem Benzínové opojení. Prezentuje 95 velkoformátových reprodukcí obrazů Maestra Václava Zapadlíka, pět skutečných automobilových veteránů, archiválie ze světa veteránů a života umělce a jeho návrhy poštovních známek pro Českou poštu.

image

Václav Zapadlík je jedním z nejznámějších malířů automobilových veteránů. Jeho detailní realistické obrazy se těší velké oblibě po celém světě. Nalezneme je na stěnách sběratelů klasických aut v Německu, Francii, Velké Británie, ale hlavně v USA, kde má v několika muzeích stálé expozice. Nyní si jeho tvorbu mistra můžete prohlédnout v důstojném prostředí výstavní síně Mánes v Praze v rámci výstavy, která si klade za cíl nastínit umělecký profil a všestrannost Václava Zapadlíka, jenž je bez jakékoli nadsázky dodnes pokládán za jednoho z největších mistrů v kresbě a malbě historických vozidel.

V Mánesu proběhne také aukce vybraných děl Václava Zapadlíka, přičemž část výtěžku bude věnována na charitativní účely. Mistrovy výtvarné práce vyvolávají emoce, mají atmosféru. Maestro Zapadlík je podrobným znalcem historie, karosérií a jejich konstrukcí. Kromě velkoformátových reprodukcí obrazů budou v Mánesu vystaveny i automobily Bugatti 13, Walter Junior patřící Václavu Zapadlíkovi, Sima Standard zrekonstruovaný podle maestrových technických výkresů a Wikov 70. Návštěvníci uvidí také několik výtvarných návrhů poštovních známek, kterých od roku 2012 vydala Česká pošta už 23.

Výstava v Mánesu je otevřena denně od 10 do 20 hodin, vstupné je 100 a 70 Kč.

Classic Motor