Zprávy

44. Rétromobile v Paříži

Na pařížském výstavišti na Porte de Versailles se v únoru odehraje již 44. ročník populárního a prestižního veletrhu automobilových a motocyklových veteránů a s nimi spojených sběratelských předmětů.

Součástí veletrhu je pravidelně i expozice výtvarných umělců s motoristickou tématikou (v minulosti zde vystavoval své obrazy i Maestro Václav Zapadlík) a nesmí chybět ani aukce automobilových veteránů, kterou v posledních letech pořádá aukční síň Artcurial.

 

Affiche-Retromobile-2019

Pořadatelé každoročně vyhlašují nějaké téma, kterému je veletrh věnován, často je to výročí nějaké značky. Letos je to 100 let domácí značky Citroen a 60 let britského automobilu Mini (díky spolupráci National Motors Museum of Beaulieu a Haynes International Motor Museum to prý bude stát za vidění) a také 100 let od výroby prvního motocyklu Gnome & Rhône, ale pozornost bude věnována také obřímu náklaďáku Berliet T100 zvanému „Pouštní obr“ a automobilům dnes už neznámé značky Bédélia.

Bédélia 1911

Citroen Traction

Aukce Artcurial budou tentokrát rozloženy do tří dnů, 8. února se budou dražit automobily, 9. února sbírka motocyklů MV Agusta a třetí den přilby pilotů formule 1 a další předměty.

Classic Motor, foto Rétromobile