Život s klasikou

Proletět se Spitfirem… A víte, že takový let lze vyhrát?

Je to snem chlapců (a jistě i některých dívek) všech věkových kategorií – dostat se do vzduchu v nádherné stíhačce Supermarine Spitfire poháněné motorem V12 Merlin. Nyní je možnost se legendární stíhačkou z druhé světové války skutečně proletět.

A Britové dokonce mohou takový let vyhrát v soutěži! Britská Boultbee Flight Academy totiž provozuje speciálně upravený Spitfire s druhým sedadlem pro „turistu“. Boultbee Flight Academ sídlí v Goodwoodu, ano tam, kam se již několik let chystáte na Goodwood Revival…

Konstruktér Spitfiru Mitchell

My nebritové sice nemůžeme let vyhrát v žádné soutěži, můžeme si ho zaplatit, jako všichni ostatní. 30minutový let nad kanálem La Manche přijde na 2750 liber, tedy necelých 96 tisíc korun. A možná by stálo za to si ten let objednat kolem termínu Revivalu, aby ta cesta do Anglie stála za to.

Dvoumístný Spitfire s kabinou pro zákazníka

A jen tak pro zajímavost, kdybyste měli britské občamství a chtěli se soutěže o let se Spitfirem zúčastnit… uměli byste správně odpovědět na vstupní otázku? Jak se jmenoval šéfkonstruktér Spitfiru? Mitchell, to je jasné, ale co křestní jméno? Věděli byste aspoň iniciály? Byl to T. J. Mitchell? Nebo C. J. Mitchell? Anebo dokonce R. J. Mitchell?

 

Boultbee Flight Academy
Hangar 8
Goodwood Aerodrome
Chichester
West Sussex (GB)
www.boultbeeflightacademy.co.uk

Chcete-li si aspoň poslechnout zvuk dvanáctiválcového Merlinu, najdete ho zde

Classic Motor