Zprávy

Sbírka Lopresto se představí na pařížském salonu Retromobile

Pro svůj jubilejní 40. ročník přichystali pořadatelé výstavy Retromobile v Paříži představení unikátní sbírky prototypů a unikátních automobilů ze sbírky milánského architekta Corrada Lopresta.

Alfa Romeo 6C 2500 S Stabilimenti Farina

Bude to světová premiéra, veřejnosti se poprvé představí drahokamy ze zlatého věku italského karosářského umění – samé unikáty – z kolekce Corrada Lopresta, vášnivého estét a a jedinečného sběratele.

Alfa Romeo SS 6C Coupe Bertone z roku 1942

Milánský architekt Corrado Lopresto celý život hledal a skupoval po celém světě automobilové prototypy s jedinečnými karosériemi. Díky této vášni, která u něho propukla v 16 letech, se mu podařilo sestavit unikátní sbírku.

Zatímco fanoušci a sběratelé se zaměřují hlavně na velkou klasiku, Corrado Lopresto se zajímá o karosáře a designéry. Při renovačních pracech se snaží dbát na maximální zachování původních prvků a zdůraznit ducha návrháře.

Alfa Romeo 6C 1750 Gran Sport Aprile Spider Corsa

Retromobile vzdá hold této kolekce tím, že představí výběr dvanácti aut z kolekce Lopresto, která posbírala více než 180 ocenění v těch nejprestižnějších soutěžích elegance – Pebble Beach, Villa d’Este, Amelia Island, Goodwood nebo Chantilly.

Mezi skvosty zlatého věku italské karosařiny uvidíme prototyp Lancia Florida, prototypy Giulietta od Bertoneho a Pininfariny, Lancii Sibilo, Alfu 6C 1750 od Aprile, Lancii Aurelii B52 od Vignale, Autobianchi A112 Giovani od Pininfariny, Lancia Flaminia Specile od Pininfariny, Oscu 1600 GT a Alfu Romeo Praho od Touring, Alfu Romeo 2500 SS od Bertoneho a Pininfarinovu Alfu 2500 SS.

Classic Motor, foto Retromobile