Zprávy

Goodwood Revival letos vypíše závod pouze pro vozy Ferrari

Letošní Goodwood Revival vzdá v září hold sportovně závodním automobilům Ferrari z 50. let, představí speciální závod určený výhradně pro automobily s bubnovými brzdami z kultovní dílny v Maranellu.

Pohár Lavant, který se jel loni výhradně pro vozy Jaguar D-type, bude letos zpívat melodie italské opery, jedny z nejkrásnějších strojů které kdy zdobil znak vzpínajícího se koně budou bojovat o vítězství řízeny těmi nejlepšími závodníky historických vozů. Stroje Enza Ferrariho dosáhly v 50. letech fenomenálníchm úspěchů v mezinárodním motoristickém sportu v roce 1950, získaly pět titulů mistra světa sportovních vozů a zvítězily ve všech klasických závodech včetně Le Mans, Mille Miglia, Targa Florio, Carrera Panamericana, Sebring, Nurburgring a Spa. Mezi řidiči, kteří dosáhli tyto neuvěřitelné úspěchy, byli mistři světa Formule 1 Alberto Ascari, Giuseppe Farina, Juan Manuel Fangio a Phil Hill, vítězové velkých cen Peter Collins, Dan Gurney a Froilán González a další sportovní legendy Olivier Gendebien a Clemente Biondetti.

V poháru Lavant Cup by se měly objevit takové ikonické stroje jako 166MM, který pro Ferrari vyhrál Le Mans v roce 1949 v rukou Luigiho Chinettiho a lorda Selsdona, dále modely 340MM, 375MM a 750 Monza, z nichž všechny byly nástroji, které vynesly Ferrari do pozice nejúspěšnější sportovní značky desetiletí. V 18. ročníku největšího festivalu historie motoristického sportu a někdejší kultury, lze očekávat i modely 250 Testa Rossy, které vyhrávaly v rozpětí let 1958 až 1961.

Classic Motor