Motocykly

BMW bude mít k 90. výročí nového boxera

Stephan Schaller, prezident BMW Motorrad, oznámil na výstavě EICMA v Miláně, že BMW v příštím roce představí nový motocykl se vzduchem chlazeným dvouválcem typu boxer na počest 90. výročí výroby motocyklů BMW.

V roce 1932 se objevil první motocykl BMW se čtyřdobým vzduchem chlazeným plochým dvouválcem s podélně umístěnou klikovou hřídelí a pohonem zadního kola kardanem: BMW R32 se stal základem modelové řady boxerů na dalších 90 let a dal vzniknout velké skupině motocyklistů, kteří bezvýhradně fandí této koncepci motocyklu. Během vývoje byl tento základní princip doplňován řadou inovativních technologií a neotřelým designem.
Nový model, který by se měl objevil během roku 2013, dá plně najevo své geny a přidá emotivní design i moderní technologie a měl by být mnohatvárný.
Bližší popis a datum uvedení na trh budou známy později.

Připomeňme si, že BMW Group zahrnuje automobilové a motocyklové značky BMW, Husqvarna, Mini a Rolls-Royce, které vyrábí v celkem 29 továrnách a montovnách ve 14 zemích a prodává je ve 140 zemích. Zaměstnává přes sto tisíc lidí. Loňský zisk BMW Group před zdaněním byl 7,38 miliardy eur.

text: Classic Motor, foto: BMW