Dražby

Dražba RM Auctions opět při Rétromobilu

Na počátku února se bude v Paříži konat tradiční veteránský salon Rétromobile, již po 40., a během jeho konání se v Paříži odehraje i významná dražba sběratelských automobilů kanadské aukční síně RM Auctions.

 

V nabídce bude 60 kvalitních automobilů, z nichž asi nejvýznamnějším bude Delahaye 135 S z roku 1935, jeden z nejzajímavějších předválečných francouzských automobilů, který slavil řadu úspěchů v Le Mans. Tento vůz byl řadu let v majetku Jean-Philippe Peugeota a jeho cena se odhaduje na 1,2 až 1,6 milionu eur.

 

Paul a Mongin s Delahayem 135 S po zisku 2. místa v závodě24 h Le Mans 1937

Mezi lákadla patří i krásná Lancia Belna Eclipse z roku 1934 s karosérií, kterou vyrobil Pourtout, navrhl ji ve stylu Art Déco zubař Georges Paulin, který stvořil před válkou několik krásných automobilů a za války se stal hrdinou Hnutí odporu. Paulin byl popraven nacisty 21 března 1942. Rafinovanost jeho karosérie spočívala v tom, že se pevná střecha hard-top po sejmutí uložila do schránky za sedadly jako u moderních kabrioletů s plechovou střechou. Tato Lancia získala řadu ocenění v soutěžích elegance, např. na Amelia Islandu 2005 či při Concorso Italiano 2006. Její cena je odhadována na 300 až

375 tisíc eur.

Classic Motor, foto RM Auctions a Collection Jean Paul Tissot